مقاله ترجمه شده درباره مشکلات فساد و بی اعتمادی در نهادهای سیاسی و اداری اسلوونی – سال 2013


مشخصات مقاله:


عنوان فارسی مقاله:

مشکلات فساد و بی اعتمادی در نهادهای سیاسی و اداری اسلوونی


عنوان انگلیسی مقاله:

Problems of corruption and distrust in political and administrative institutions in Slovenia


کلمات کلیدی مقاله:

فساد، اعتماد، اسلوونی، سیاست، اداره، نهاد


مناسب برای رشته های دانشگاهی زیر:

علوم اجتماعی و علوم سیاسی


مناسب برای گرایش های دانشگاهی زیر:

جامعه شناسی


وضعیت مقاله انگلیسی و ترجمه:

مقاله انگلیسی را میتوانید به صورت رایگان با فرمت PDF از باکس زیر دانلود نمایید. ترجمه این مقاله با فرمت WORD – DOC آماده خریداری و دانلود آنی میباشد.


فهرست مطالب:

چکیده

1.مقدمه

2. فساد در اسلوونی

3. پژوهش افکار عمومی بر اعتماد در نهادهای سیاسی و اداری

4. نتیجه گیری ملاحظات


قسمتی از مقاله انگلیسی و ترجمه آن:

Abstract

Corruption is perceived in all societies as a social pathology that causes great material and moral damage and is a threat to the society’s continual development. Especially in countries with a freshly consolidated democracy, as Slovenia, the phenomena of corruption must be treated with all due attention. This article emphasises that corruption in Slovenia is publicly perceived as one of the most important and even increasing problems in society. We are also analysing one of the crucial side effects of the corruption, resulting itself in ever deeper public distrust to most significant political and administrative institutions.

چکیده

فساد در تمام جوامع به عنوان یک آسیب اجتماعی شناخته می شود که منجر به خسارات بزرگ مادی و اخلاقی گشته و تهدیدی برای توسعه مستمر جامعه محسوب می گردد. به خصوص در کشورهایی که به تازگی در آن دموکراسی تثبیت شده، به مانند اسلوونی، پدیده فساد باید مورد توجه کامل قرار گیرد. این مقاله تاکید می‌کند که فساد در اسلوونی از منظر عمومی به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات و حتی مشکلات روزافزون در جامعه شناخته می شود. ما همچنین به تجزیه و تحلیل یکی از عوارض جانبی مهم فساد پرداخته که خود آن منجر به بی اعتمادی عمیق تر عمومی نسبت به مهم ترین نهادهای سیاسی و اداری می گردد.


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

خرید ترجمه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید