ترجمه مقاله اثر برنامه کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی بر استرس، اضطراب و ترس از زایمان در زنان باردار مبتلا به COVID-19 – سال 2022


 

مشخصات مقاله:

 


 

عنوان فارسی مقاله:

اثر برنامه کاهش استرس بر اساس ذهن آگاهی بر استرس، اضطراب و ترس از زایمان در زنان باردار مبتلا به COVID-19

عنوان انگلیسی مقاله:

Effect of the Mindfulness-Based Stress Reduction program on stress, anxiety, and childbirth fear in pregnant women diagnosed with COVID-19

کلمات کلیدی مقاله:

کووید 19 – ذهن آگاهی – سلامت ذهنی دوران بارداری – بارداری – حالت دوران بارداری

مناسب برای رشته های دانشگاهی زیر:

روانشناسی – پزشکی

مناسب برای گرایش های دانشگاهی زیر:

روانشناسی بالینی – روانپزشکی – جراحی زنان و زایمان

وضعیت مقاله انگلیسی و ترجمه:

مقاله انگلیسی را میتوانید به صورت رایگان با فرمت PDF از باکس زیر دانلود نمایید. ترجمه این مقاله با فرمت WORD – DOC آماده خریداری و دانلود آنی میباشد.


فهرست مطالب:

چکیده
1. مقدمه
2. مواد و روش ها
3. نتایج
4. بحث
5. نتیجه گیری و پیشنهادات
منابع


قسمتی از مقاله انگلیسی و ترجمه آن:

Abstract

Objective: This study aims to examine the effectiveness of a live online Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) program in preventing distress, anxiety and childbirth fear in pregnant women diagnosed with COVID19.

چکیده

هدف: هدف این مطالعه بررسی اثربخشی برنامه کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) در پیشگیری از نگرانی، اضطراب و ترس از زایمان در زنان باردار مبتلا به کووید 19 می باشد.
مواد و روش: این مطالعه که به صورت یک آزمایش تصادفی کنترل شده طراحی شد، با مشارکت زنان بارداری انجام شد که مبتلا به کووید 19 بودند. نمونه، شامل 84 زن باردار بود، از جمله 42 زن باردار در گروه آزمایش و 42 زن باردار در گروه کنترل. برنامه MBSR آنلاین، شامل 8 جلسه بود و 4 هفته به طول می انجامید که برای زنان باردار در گروه آزمایش فراهم شد، در حالیکه چنین طرحی برای گروه کنترل ارائه نشد. داده ها از طریق پرسشنامه اضطراب بارداری بازبینی شده(NuPDQ)، پرسشنامه اضطراب بک(BAI)، و پرسشنامه نگرش به زایمان(CAQ) جمع آوری شدند.


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

خرید ترجمه مقاله