مقاله ترجمه شده درباره نیازهای آموزشی خاص و ارزیابی آن ها – سال 2013


مشخصات مقاله:


عنوان فارسی مقاله:

نیازهای آموزشی خاص و ارزیابی آن ها


عنوان انگلیسی مقاله:

Special Educational Needs And Evaluation


کلمات کلیدی مقاله:

ارزیابی، نیازهای آموزشی خاص، معلولیت


مناسب برای رشته های دانشگاهی زیر:

علوم تربیتی


مناسب برای گرایش های دانشگاهی زیر:

مدیریت آموزشی، مدیریت و برنامه ریزی آموزشی


وضعیت مقاله انگلیسی و ترجمه:

مقاله انگلیسی را میتوانید به صورت رایگان با فرمت PDF از باکس زیر دانلود نمایید. ترجمه این مقاله با فرمت WORD – DOC آماده خریداری و دانلود آنی میباشد.


فهرست مطالب:

چکیده

1. مقدمه

2. محیط‌ های یادگیری

3. روش‌های یادگیری

4. ارزیابی یادگیری

5. شاخص‌های ارزیابی


قسمتی از ترجمه مقاله:

1- مقدمه
اصطلاح «نیازهای آموزشی خاص» بعد از تصویب فرمان دیوانی در ایتالیا در 27 دسامبر 2012 با عنوان «ابزارهای شفاعت برای دانش آموزان با نیازهای آموزشی خاص و سازمان محلی برای گنجایش تحصیلی» استفاده‌ی جهانی پیدا کرد. کلمه‌ی فرمان به خودی خود معنی ترکیبی و خلاصه ای دارد چرا که زمینه‌ی معایب آموزشی وسیع تر از چیزی است که از آن صریحا به عنوان حضور یک کمبود یاد می‌شود. در هر کلاس دانش آموزانی هستند که به دلالی مختلف درخواست رسیدگی ویژه می‌کنند: کمبود اجتماعی و فرهنگی, ناتوانایی های ویژه یادگیری و/یا اختلال رشدی, مشکلات خاصی که از کمبود اطلاعات درمورد زبان ایتالیایی و فرهنگ ناشی می‌شود; چرا که دانش آموزان به فرهنگ‌های مختلفی تعلق دارند.
بنابراین استفاده از علامت اختصاری SED نشان دهنده‌ی گروه‌های بزرگی از دانش آموزان است که اصول شخصی سازی تدریس برای آن‌ها, براساس قانون 2003/53, باید با تاکیدهای ویژه از نظر خصوصیات, پرکاری و مدت زمان تغییرات همراه باشد. فرمان دیوانی سندی مهم است; زیرا خلاصه ای واضح از استراتژی فراگیر مدرسه‌ی ایتالیایی می‌دهد. بر اساس این سند, زمینه‌ی معایب آموزشی وسیع تر از چیزی است که از آن صریحا به عنوان حضور یک کمبود یاد می‌شود.


 

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

خرید ترجمه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید